English version
Stomatologia Łódź facebook

Wybielanie zębów Łódź

Chcesz pozbyć się żółtych osadów czy przebarwień, które hamują Twój szczery uśmiech? W JMC posiadamy szereg sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Choć wybielanie zębów nie jest zabiegiem leczniczym, to zdecydowanie może poprawić samoocenę, pewność siebie i oczywiście atrakcyjność. Zobacz metamorfozy naszych pacjentów!

Wybielanie zębów Łódź to coraz powszechniejszy sposób na poprawę swojego wyglądu i podniesienie samooceny. Wybielanie nakładkowe (ang. home/night bleaching) to bezpieczna metoda na rozjaśnienie wszystkich zębów uzyskując trwały efekt. Po pobraniu wycisku w gabinecie, technik w pracowni protetycznej przygotowuje dla Ciebie indywidualne, dopasowane do zębów nakładki do wybielania. Wraz z nimi otrzymujesz od nas żel wybielający Opalescence (USA). Wypełnione żelem nakładki zakłada się codziennie na ok. 5 godzin (mogą to być godziny snu). Zaletami wybielania nakładkowego jest przewidywalność, obniżone ryzyko nadwrażliwości i trwałość efektu, gdyż pacjent samemu codziennie małymi krokami rozjaśnia swoje zęby kontrolując i mając możliwość oceny swoich zębów w różnym świetle w trakcie dnia decyduje o długości wybielania. Nasz dentysta bardzo dokładnie tłumaczy zasady domowego wybielania i chętnie odpowie na każde Twoje pytania.

Zależy nam, żeby proces wybielania był dla Ciebie bezpieczny i bezbolesny, dlatego przed wykonaniem nakładek przeprowadzamy szczegółowy przegląd stomatologiczny. Przed takim zabiegiem zęby jak i dziąsła muszą być zdrowe (bez ubytków i nieszczelnych wypełnień), zęby muszą być oczyszczone z osadów. Jeżeli żel wybielający dostanie się do ubytku lub przez nieszczelne wypełnienie może spowodować zapalenie miazgi, silny ból i konieczność leczenia kanałowego. Z tego powodu lepiej żeby zabieg wybielania był wykonany w gabinecie stomatologicznym, a nie w salonie kosmetycznym.

Wybielanie zebow Lodz

Pojedyncze zęby mogą być przebarwione wskutek urazu, leczenia kanałowego, próchnicy, wypełnień amalgamatowych, opatrunków z tlenku cynku. Istnieje możliwość wybielania tylko jednego zęba, jeżeli ząb jest martwy można wybielić go wprowadzając preparat wybielający do wnętrza zęba. Po odpowiednim przygotowaniu zęba wkładkę taką zakłada się mniej więcej na tydzień i w zależności od potrzeb powtarza się 2-3 razy. Jeśli przebarwiony ząb widoczny jest podczas uśmiechu, przy bardzo dużej zmianie koloru sugerujemy wykonanie korony cyrkonowej, która świetnie sprawdza się w przednim, estetycznym odcinku. Zęby mogą być pokryte osadami (kawa, herbata, papierosy), wtedy wystarczy zabieg usunięcia złogów nazębnych (skaling i piaskowanie), który jest wskazany przed wybielaniem zębów.

W naszej klinice stomatologicznej w Łodzi oferujemy zabiegi pozbywania się osadu nazębnego jak skaling czy piaskowanie, a także bezpieczne i skuteczne wybielanie zębów nakładkami. Umów się na konsultację aby dowiedzieć się czego potrzebują Twoje zęby. Wykonujemy wszystkie usługi z zakresu Stomatologii Estetycznej.
Skontaktuj się z nami w wybrany przez Ciebie sposób: dzwoniąc +48 501 611 668, +48 42 686 28 80, pisząc mail'a info@medycynaistomatologia.pl bądź przez Messangera (w prawym dolnym rogu).