English version
Stomatologia Łódź facebook

Stomatologia Estetyczna Łódź

Uśmiech od wielu lat traktowany jest jako wizytówka higieny oraz estetyki. Niestety, z powodu nieodpowiedniej higieny, złych nawyków żywieniowych czy urazów bywa on narażony na utratę swojej reprezentacyjności.
Stomatologia Estetyczna to dziedzina stomatologii, której założeniem jest poprawa estetyki uzębienia. Dzięki niej możemy stworzyć dla Ciebie piękny, harmonijny uśmiech zmieniając kształt oraz barwę zębów. Zobacz metamorfozy naszych pacjentów!
Do stosowanych przez nas metod stomatologii estetycznej należą:

Korona pełnoceramiczna wraz delikatną korekta kształtu zębów wykonywana często u naszych pacjentów w Łodzi

Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu pozwala stworzyć uśmiech idealnie komponujący się z Twoją twarzą, i mimiką, taki z którym będziesz się czuć naturalnie. W trakcie konsultacji Stomatologii Estetycznej poznajemy Twoje wymagania co do wyglądu wymarzonego uśmiechu, wykonujemy zdjęcia fotograficzne zgodne z protokołem Digital Smile Design aby móc wykonać symulację nowego uśmiechu i na jej podstawie porozmawiać oraz doprecyzować kształt zębów satysfakcjonujący pacjenta. Korzystamy z oryginalnego oprogramowania DSDApp by Coachman, a tworzeniem projektów uśmiechu zajmuje się certyfikowany dentysta.

Licówki Porcelanowe E-Max są wyjątkowo cienkimi listkami wykonanymi z porcelany, cementowanymi na zewnętrznej powierzchni zębów. Dzięki ich zastosowaniu można skorygować nieusuwalne przebarwienia zębów, zmienić ich kolor, kształt a nawet stworzyć wrażenie zmiany ustawienia zębów jak po leczeniu ortodontycznym. Wysoka estetyka uzyskana dzięki licówkom, akcentująca zdrowie i powodzenie, bardzo rzadko wiąże się z dużą ingerencją w naturalne tkanki zęba, a czasem nie wymaga nawet szlifowania (non-prep). Dowiedz się więcej w osobnym artykule: Licówki

Licówki próbne (mock-up) - po drodze do licówek ostatecznych będziesz mieć możliwość oceny kształtu, wielkości, koloru zębów oraz wprowadzić zmiany do projektu przed wykonaniem licówek ostatecznych. To bezpieczna metoda pozwalająca pacjentowi szczegółowo odnieść się do zaproponowanego wyglądu zębów, zdecydowanie podnoszącą zgodność wyglądu pracy ostatecznej z tym, co chciałbyś uzyskać. Licówki Próbne są projektowane cyfrowo, wykonane z kompozytu i zakładane na okres około tygodnia, dzięki czemu możesz zobaczyć się w nowych zębach w różnych sytuacjach. Najczęściej założenie mock-up'u nie wymaga szlifowania zębów, dlatego Twoje zęby pozostają nietkniętę.

Wybielanie zębów jest często wybieranym zabiegiem stomatologii estetycznej. Bielsze zęby to większa pewność siebie dzięki podkreśleniu wyrazistości uśmiechu. W JMC stosujemy wybielanie nakładkowe, które w bezpieczny sposób, nie powodując nadwrażliwości i gwarantując długotrwały efekt wybieli Twoje zęby. Aby dowiedzieć się więcej: wybielanie zębów

Bonding Łódź Bonding - Korekta kształtu zębów stosowana w przypadku zębów ukruszonych, krzywych i nierównych. Pozwala odzyskać utracony, naturalny wygląd zachowując odpowiednie proporcje, bądź precyzyjnie doprowadzić zęby do estetycznego wyglądu. W jej skład wchodzi bonding, czyli zastosowanie kompozytów barwy tożsamej z zębami pacjenta do pokrycia wybranych obszarów w celu uzyskania zamierzonego efektu wizualnego,i konturing/contouring to jest delikatna obróbka mechaniczna zęba za pomocą wierteł diamentowych, krążków ściernych i gumek. Następnie cała powierzchnia jest polerowana i wygładzana. To właśnie dzięki korekcie kształtu mamy możliwość usunięcia luk między zębami – diastema, która często bywa powodem kompleksów.

Korony cyrkonowe i pełnoceramiczne w porównaniu do popularnych koron metalowo-ceramicznych charakteryzują się wyglądem bliższym naturalnemu. Wykorzystanie mnogich zalet porcelany gwarantuje świetny efekt wizualny, a zachowanie odpowiedniej przezierności dzięki wyeliminowaniu metalu zapewnia atrakcyjną prezencję pod każdym kątem padania światła. Stomatolog estetyczny w taki sposób dobierze barwę korony, by nie wyróżniała ona się z całego garnituru zębów i wyglądała zupełnie zwyczajnie. Więcej na temat: Protetyka

Jeśli nie jesteś pewny której z usług stomatologii estetycznej potrzebują Twoje zęby, umów się na konsultacje u naszego stomatologa estetycznego w Łodzi i obierz właściwą drogę do ślicznego uśmiechu.
Skontaktuj się z nami w wybrany przez Ciebie sposób: dzwoniąc +48 501 611 668, +48 42 686 28 80, pisząc mail'a info@medycynaistomatologia.pl bądź przez Messangera (w prawym dolnym rogu).