English version
Stomatologia Łódź facebook
  • JMC Medycyna i Stomatologia
  • ul. Złotno 34, 94-221 Łódź
  • Tel. +48 42 686 28 80, +48 501 611 668

Stomatologia Estetyczna Łódź

Uśmiech od wielu lat traktowany jest jako wizytówka higieny oraz estetyki. Niestety, z powodu nieodpowiedniej higieny, złych nawyków żywieniowych czy urazów bywa on narażony na utratę swojej reprezentacyjności.
Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii obejmująca zabiegi, których celem jest poprawa estetyki uzębienia. Dzięki niej możemy znacząco polepszyć wygląd akcentując swoje zdrowie i powodzenie. Zobacz metamorfozy naszych pacjentów!
Do standardowych metod stosowanych w stomatologii estetycznej należą:

Korona pełnoceramiczna wraz delikatną korekta kształtu zębów wykonywana często u naszych pacjentów w Łodzi

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego gromadzącego się w miejscach nieosiągalnych dla szczoteczki do zębów lub przeoczanych podczas mycia. Nadmiar kamienia nazębnego sprzyja intensywniejszemu namnażaniu bakterii poprzez tworzenie odpowiedniego środowiska i może prowadzić do paradontozy i próchnicy. Do skalingu używamy dentystycznego urządzenia zwanego skalerem ultradźwiękowym, za pomocą którego skutecznie niszczone są złogi. Po tej czynności dentysta przystępuje do polerowania dopiero co wyczyszczonych zębów, by nadać ich powierzchni gładkość i utrudnić kamieniowi ponowne osadzenie.
Piaskowanie polega na pozbyciu się osadów nazębnych oraz przebarwień z wykorzystaniem specjalistycznego aerozolu zawierającego wodorowęglan sodu jako substancję ścierną. Dla piaskarki trudnodostępne miejsca ( które zostały pominięte podczas skalingu ) nie stanowią wyzwania, stąd piaskowanie traktowane jest jako świetnym uzupełnieniem scalingu.
Stosowane profilaktycznie skaling + piaskowanie co pół roku w znacznym stopniu zmniejsza ryzyko chorób przyzęba i rozchwiania zębów i dziąseł pozwalając cieszyć się zdrowym i estetycznym wyglądem. W szeregu przypadków skaling z piaskowaniem znajduje zastosowanie w periodontologii.
Korekta kształtu zębów stosowana w przypadku zębów ukruszonych, krzywych i nierównych. Pozwala odzyskać utracony, naturalny wygląd zachowując odpowiednie proporcje, bądź precyzyjnie doprowadzić ząbki do estetycznego wyglądu. W jej skład wchodzi bonding, czyli zastosowanie kompozytów barwy tożsamej z zębami pacjenta do pokrycia wybranych obszarów w celu uzyskania zamierzonego efektu wizualnego,i konturing/contouring to jest delikatna obróbka mechaniczna zęba za pomocą wierteł diamentowych, krążków ściernych i gumek. Następnie cała powierzchnia jest polerowana i wygładzana. To właśnie dzięki korekcie kształtu mamy możliwość usunięcia luk między zębami – diastema, która często bywa powodem kompleksów.
Licówki są wyjątkowo cienkimi listkami wykonanymi z porcelany, cementowanymi na zewnętrznej powierzchni zębów. Dzięki ich zastosowaniu można skorygować nieusuwalne przebarwienia zębów, zmienić ich kolor, kształt a nawet stworzyć wrażenie zmiany ustawienia zębów jak po leczeniu ortodontycznym. Wysoka estetyka uzyskana dzięki licówkom bardzo rzadko wiąże się z dużą ingerencją w naturalne tkanki zęba, a czasem nie wymaga nawet szlifowania. Dowiedz się więcej w osobnym artykule: Licówki.
Skaling Łódź i piaskowanie zębów ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej i zapobiega rozwojowi chorób. Wybielanie zębów jest powszechnie znanym środkiem stomatologii estetycznej, który przeprowadzony przez lekarza gwarantuje olśniewający efekt. Bielsze zęby to większa pewność siebie dzięki podkreśleniu wyrazistości uśmiechu. Rozróżniamy dwie metody wybielania, mianowicie: nakładkową i laserową. Więcej informacji na temat metod, czasu i skuteczności znajdą Państwo klikając tutaj: wybielanie zębów
Korony pełnoceramiczne w porównaniu do popularnych koron metalowo-ceramicznych charakteryzują się wyglądem bliższym naturalnemu. Wykorzystanie mnogich zalet porcelany gwarantuje świetny efekt wizualny, a zachowanie odpowiedniej przezierności dzięki wyeliminowaniu metalu zapewnia atrakcyjną prezencję pod każdym kątem padania światła. Stomatolog estetyczny w taki sposób dobierze barwę korony, by nie wyróżniała ona się z całego garnituru zębów i wyglądała zupełnie zwyczajnie. Więcej na temat: protetyka

Jeśli nie jesteś pewny której z usług stomatologii estetycznej potrzebują Twoje zęby, umów się na konsultacje u naszego stomatologa estetycznego w Łodzi i obierz właściwą drogę do ślicznego uśmiechu.