English version
Stomatologia Łódź facebook

Implanty Łódź

Implanty Zębów Łódź wszczepiane przez doświadczonego implantologa. Bezpłatna konsultacja implantologiczna oraz implanty na raty podnoszą komfort

Implanty zębowe Łódź - JMC Stomatologia

JMC Stomatologia to jedno z najbardziej konkurencyjnych miejsc w Łodzi do poddania się coraz powszechniejszemu zabiegowi implantologii. Wykorzystywany w naszej klinice światowej klasy sprzęt i najwyższej jakości materiały poparte są wiedzą i wieloletnim doświadczeniem wykwalifikowanego implantologa. Czym są implanty zębów, jakie są ich zalety, kiedy można je wszczepiać i dlaczego akurat u nas? Oferujemy dogodne rozwiązania ratalne.

Przeczytaj wywiad o implantologii z dr n. med Jarosławem Cynkierem na znanylekarz.pl

Czym są implanty?

Jak wygląda implant? Tworzy go wszczep, łącznik i korona

Implanty stomatologiczne są wykonanymi z biozgodnego tytanu sztucznymi korzeniami, które pełnią taką samą funkcję jak naturalne. Implant jest wprowadzany w kość szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego zęba zastępując jego korzeń, za pomocą specjalistycznego silnika implantologicznego. Jako następstwo wielu ich zalet stanowią one obecnie najlepszy sposób leczenia. Utrzymują one koronę zęba przenosząc siły powstające w trakcie żucia na otaczającą je kość, wskutek czego powstaje fizjologiczne obciążenie niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu kości, zapobiegnięcia jej atrofii.
W zależności od liczby wszczepianych implantów mogą zostać wykorzystane do rekonstrukcji pojedynczego zęba jak i całego łuku. Przedstawianie możliwości odbudowy protetycznej opartej na implancie (implantoprotetyka) wymaga klarownego wyjaśnienia jej składu, mianowicie:

 • implant - tytanowy wszczep umieszczany w tkance kostnej szczęki lub żuchwy, pełni rolę stabilnego filaru
 • łącznik - przykręcany do implantu element łączący go z koroną lub mostem, bądź w sytuacji mocowania protezy:
  lokator, kulka, belka Doldera - przykręcana część spajająca implant z protezą
 • część protetyczna - korona, most bądź proteza zębowa

Implant zęba wykorzystuje się do odbudowy jednego braku zakładając na niego poprzez łącznik koronę protetyczną. Natomiast przy wszczepieniu pau implantów zębowych można wykonać kilka pojedynczych koron protetycznych lub most na implantach. W przypadku bezzębia, czyli całkowitego braku wszystkich zębów implantologia posiada w zanadrzu rozwiązanie w postaci uzupełnienia niewyjmowanego - mostu protetycznego bądź bardzo dobrze utrzymywanej protezy na implantach. Dzięki implantom można odbudować zarówno brak pojedynczego zęba jak i wszystkich zębów zachowując kość i nie szlifując pozostałych zębów.

Jakie są ich zalety?

Implanty Łódź stanowią aktualnie niedościgniony zamiennik naturalnych zębów, oferujemy pełen zakres nowoczesnej implantologii.

Powodów dla których implanty dentystyczne są oceniane jako najlepsza alternatywa dla utraconych zębów jest wiele, główną i niepodważalną zaletą jest ich niemal dożywotnia trwałość i niezawodność. Wysoka estetyka dzięki naturalnie wyglądającemu spasowaniu korony z dziąsłem, której barwę jak i kształt z dużą dokładnością dostosowuje się do otaczających, naturalnych zębów. W przeciwieństwie do standardowych koron, mostów czy protez zakładanie implantów nie obliguje do oszlifowania zdrowych zębów, oszczędzając naturalne tkanki.
Dodatkowo dzięki prawidłowemu obciążeniu kości przez implant nie dochodzi do jej zaniku, tak jak może to mieć miejsce w przypadku stosowania zwykłych uzupełnień protetycznych. Po usunięciu zęba dochodzi w pierwszej fazie do wypełnienia zębodołu nową kością, w późniejszym jednak etapie z powodu braku obciążenia do jej zaniku. Kość w miejscu utraconego zęba zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. Zęby sąsiadujące z brakiem pochylają się i przesuwają, a niepodparte zęby przeciwstawne wysuwają się co powoduje zmiany w zwarciu i zwiększenie działających na nie sił oraz tworzenie kieszonek kostnych pod pochylonym zębem sąsiadującym doprowadzając do jego rozchwiania i wypadnięcia. Nieobciążana kość po kilku latach może zaniknąć do tego stopnia, że pojawią się kłopoty z utrzymaniem protezy. Wybierając rozwiązanie protezy opartej na implantach uzyskujemy znacznie zdrowszy i nieporównywalnie trwalszy efekt bez ryzyka utraty zębów sąsiądujących z brakiem.

Dlaczego u Nas?

Implantologia to dziedzina wymagająca od lekarza dużego doświadczenia, profesjonalizmu i niesamowitej precyzji. Idealnym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności implantologa jest nowoczesny sprzęt gwarantujący niezawodność i dokładnośc podczas wykonywanego zabiegu. Zatem dlaczego My? Gdyż spełniamy wszystkie te kryteria.

Wykwalifikowany implantolog Łódź przyjmujący w naszej klinice stomatologicznej dr n. med. Jarosław Cynkier - dwudziestopięcioletnie doświadczenie stomatologiczne, autor wielu artykułów w czasopismach stomatologicznych oraz współautor czterech książek dla studentów i lekarzy stomatologów. Za swoją pracę dydaktyczną otrzymał dwukrotnie nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a za podręcznik dla studentów Nagrodę Ministra Zdrowia. Wraz z ukończeniem w 2005 roku kursu implantologicznego na Kubie zajmuje się profesjonalną implantologią. Doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że stomatologia wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji, szczególnie w dziedzinach tak dynamicznie rozwijających się jak implantologia, systematycznie podnosi swoje kompetencje szkoląc się na kursach na całym świecie, zdobywając wiedzę od najlepszych implantologów m. in. chirurgii implantologicznej na Uniwersytecie im. J.W. Goethego. we Frankfurcie od prof. Nentwiga i prof. Giesenhagena; implantoprotetyki od dr Paula Weigla i dr Fernando Rojas-Vizcaya; techniki All-on-4 od dr Nuno Cintra. W swojej pracy najwyżej ceni precyzję i rzetelność. W celu zapewnienia kompleksowego leczenia swoją klinikę wyposażył w światowej klasy sprzęt diagnostyczny i implantologiczny.

 • Certificate in Oral Implantology Goethe Universitat dr Jarosław Cynkier, Frankfurt nad Menem 2014
 • Certificate Implant Prosthodontic Program dr Jarosław Cynkier Mediterranean Prosthodontic Institut, Castellon 2017
 • Certificate in Advanced Implant Dentistry Jarosław Cynkier, Lizbona 2016
 • Professional Implant Training Course of Osstem AIC dr. Jarosław Cynkier, Eschborn 2013
 • Certificate of Attendance: Immediate Implant Fuction with AO4, AO6, Sinus lift dr Jarosław Cynkier, Terceira 2017
 • Certfikat dr Jarosław Cynkier Koncepcje kliniczne w regeneracyjnej terapii periodontologicznej, Warszawa 2017
 • Certificate of Attendance: Cowellmedi Implant International Conference dr Jaroslaw Cynkier, Madrid 2015
 • Certificado de Postgrado Implantologia Oral Basica dr Jaroslaw Cynkier, Cuba 2005
 • Dr. Fernando Royaz Vizcaya with dr. Jaroslaw Cynkier, Castellon 2017
 • Dr. Nuno Cintra with dr. Jaroslaw Cynkier, Terceira 2017
 • Certyfikat Dentsply Implant Kongres, Warszawa 2016
 • Prof. Giullio Rasperini with dr. Jarosław Cynkier, Warszawa 2017

Ceny implantów w JMC Stomatologia Łódź:

 • Implant Ankylos z łącznikiem indywidualnym:
  • korona metalowo-porcelanowa - 5200 złotych
  • korona cyrkonowa pełnokonturowa - 6000 złotych
 • Implant Osstem z łącznikiem indywidualnym
  • korona metalowo-porcelanowa - 4400 złotych
  • korona cyrkonowa pełnokonturowa - 5200 złotych
  Całkowity koszt obejmuje również wszelkie niezbędne wizyty od zabiegu implantologicznego, wizyty kontolne, zdjecie szwów, śrubę gojącą oraz zacementowanie korony. Do wykonania zabiegu niezbędne jest posiadanie aktualnej Tomografii 3D, która może zostać wykonana podczas konsultacji.

  Skontaktuj się z nami!

  Skontaktuj się z nami w wybrany przez Ciebie sposób: dzwoniąc +48 501 611 668, +48 42 686 28 80, pisząc mail'a info@medycynaistomatologia.pl bądź przez Messangera (w prawym dolnym rogu).


  "Opinie pacjentów na temat wszczepiania implantów w naszej klinice:

  „Do Pana Jarka zgłosiłam się w celu zrobienia sobie implantów. Efekt estetyczny bardzo na plus :) Kolor był dobrany bardzo dobrze, nikt nie mógł poznać który ząb jest wstawiony. Było to o tyle ważne, że dotyczyło górnej piątki. Mam szeroki uśmiech więc wcześniej dziura po zębie bardzo rzucała się w oczy. Poza tym cała placówka bardzo przypadła mi do gustu, ładny wygląd przyciąga :) Pozdrawiam.” - firmy.net

  „U Dr Cynkier miałam wstawiany implant,a na nim korone porcelanową. Okazało sie, że niepotrzebnie tyle sie stresowałam przed zabiegiem. W sumie był mniej bolesny niż wyrywanie zeba. Dr Jarosław na początku zrobił mi znieczulenie i to był jedyny ból jaki odczułam. Co prawda podczas mocowania implantu czułam wiercenie, ale było to bezbolesne, czego sie najbardziej obawialam. Na drugi dzien po zabiegu dostalam antybiotyk, który przyjmowałam 3 razy dziennie, a po 5 dniach miałam już ściągane szwy. Dr Cynkier bardzo sie mna interesowal - dzwonil czy wszystko jest w porządku i czy przypadkiem nie puchnie mi buzia - w sumie pierwszy raz spotkałam sie z takim zainteresowanie ze strony lekarza. Na kolejnej wizycie miałam odsłaniany implant i wkrecaną śrube gojącą, która miała przyspieszyć proces gojenia. Później miałam pobierany wycisk, który był potrzebny do przygotowania korony. Dr korone dobral mi idealnie - w ogóle nie widać, by ząb był sztuczny, na czym bardzo mi zalezalo. Na ostatniej wizycie doktor zamocował koronke. Przyznam, że bałam sie bardziej niż było to warte. Szczerze polecam oddanie sie w rece Dr Cynkier - jego podejscie do pacjenta i profesjonalizm są gwarancją pełnej satysfakcji z poważnych zabiegów stomatologicznych.” - znanylekarz.pl

  „W JMC u doktora Cynkiera robiłam sobie implanty, nie był to prosty wybór, gdyż teraz wszyscy się reklamują i wykonać je można w wielu miejscach. Postawiłam na doświadczeniu i opłaciło się (jestem już rok po i wszystko w porządku), kilku moich znajomych także udało się tam na ten zabieg. Miły człowiek, zero problemów. Cena niewygórowana. Polecam” - dobrylekarz.info

  „Celem mojej wizyty w klinice bylo wstawienie implantów. Cały ośrodek czysty i nowoczesny. Doktor Cynkier miły, otwarty na rozmowe. Wszedłem o umówionej wizycie. Całość wykonana profesjonalnie i dobrze. Mimo dość skomplikowanego zabiegu cena ok. Nie mam zastrzezeń co do kliniki jak i jakości pracy, wiec moge polecić.” - whatclinic.com

  „Chciałam polecić doktora Cynkier z JMC, miałam wkręcane u niego 4 implanty. Zabieg przebiegł sprawnie, doktor dokładnie wyjaśnia wszystkie wątpliwości, ma dobre indywidulane podejście do pacjenta. Polecam jako implantologa.” - abczdrowie.pl

  „Decyzja o wstawienie sobie implantów nie była dla mnie łatwa. Chodziło o kwestie finansowe, ale też po prostu panicznie się bałam. W końcu nadszedł moment kiedy się zdecydowałam i do Pana Jarka trafiłam z polecenia koleżanki z pracy. Jestem już po wszystkim i szczerze polecam wszystkim bojącym się! :) Efekt bardzo bardzo dobry i wszystko do przeżycia ;) Zabiegi przeszły sprawnie, nie było się czego obawiać. Polecam.” - znanylekarz.pl

  „Jakiś miesiąc temu w JMC na Złotnie miałam wkręcane implanty, jak dla mnie 5/5. Stomatolog kompetentny, bardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczył, objaśnił na czym to wszystko polega, co oszczędziło stresu przed samym zabiegiem. Śmiało mogę powiedzieć, że zabieg przebiegł sprawnie, trwał zdecydowanie krócej niż się spodziewałam, implanty się przyjęły, wszystko dobrze zagoiło i dołączyłam do grona posiadaczy "trzecich zębów". Spokojna, przyjazna atmosfera panująca w klinice działa zdecydowanie na plus. Polecam!” - Google Maps

  „Miałem wkręcane u Pan doktora 3 implanty, wszystko poszło sprawniej i szybciej niż się spodziewałem, lekarz wzbudza zaufanie. Jestem już 8 miesięcy po zabiegu i wszystko w porządku. Polecam.” - panoramafirm.pl

  „Szukałem w Łodzi kliniki stomatologicznej, w której mógłbym wykonać most na implantach i tak trafiłem na dr Cynkiera. Zarówno sam zabieg wszczepiania implantów jak i część protetyczna przebiegła bez zakłóceń, z ogromnym plusem dla estetyki. Do dziś się zachwycam jak wszystko jest idealnie spasowane i trudne do wykrycia nawet dla wprawnych oczu. Duży ukłon dla doktora za wiedzę i umiejętność jej wykorzystania!” - znanylekarz.pl

  „Tak się złożyło, że szukaliśmy z mężem zaufanego stomatologa, który wykonałby nam implanty w Łodzi. O Panie doktorze słyszeliśmy od zadowolonych znajomych i poczytaliśmy trochę dobrych opinii w internecie, pokusiłam się także o rozmowę z naszym poprzednim dentystą i okazało się, że dr Cynkier ma także bardzo dobrą renomę w środowisku lekarskim. Decyzja zapadła - zdecydowaliśmy się. Już na pierwszej wizycie lekarz wzbudził duże zaufanie, czułam, że nie będę żałować tej decyzji. Jesteśmy już 6 miesięcy po zabiegu i.. zdecydowanie nie żałuje! Słuchając jeszcze niektórych historii zrozpaczonych ludzi po nieudolnym wykonaniu tego zabiegu tym bardziej cieszę się z podjętej decyzji. Polecam wszystkim.” - rankinglekarzy.pl Implanty Łódź opinie to dowód zadowolenia naszych pacjentów z implantologii stomatologicznej w naszej klinice.

  Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultacje implantologiczną.


  Dowiedz się więcej:

  Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

  Na kompletne leczenie implantologiczne składa się część chirurgiczna oraz protetyczna, które ze względu na fundamentalny proces osteointegracji implantu muszą być oddzielone minimalnie 2 miesięcznym odstępem czasowym.
  1.Konsultacja implantologiczna.
  Przed zabiegiem konieczne jest umówienie się na wizytę konsultacyjną (tzw. konsultacja implantologiczna). Na takiej wizycie lekarz implantolog zbiera dokładny wywiad ogólnoustrojowy, bada pacjenta i ocenia na podstawie diagnostyki pantomograficznej lub tomografia 3D zębów (która jest w wyposażeniu naszej kliniki) czy istnieją dogodne warunki do przeprowadzania zabiegu. Oprócz tego wyjaśniane są jego wszelkie wątpliwości, a także ustala się z nim optymalne rozwiązanie dopasowane do jego wymagań estetycznych jak i finansowych. W razie braku możliwości wykonania pracy w oparciu o implanty przedstawiane są inne propozycje z zakresu nowoczesnej protetyki.
  Implanty zębowe stosowane w naszej łódzkiej klinice mogą służyć do wyleczenia bezzębia 2.Zabieg wszczepienia implantu.
  Po uprzednio rygorystycznie przygotowanym gabinecie, narzędziach oraz aparaturze zgodnie z zasadami najwyższej aseptyki, asystentka przystępuję do odpowiedniego przygotowania pacjenta odkażając jamą ustną specjalnym środkiem i nakładając na niego serwatę jałową z otworem, co pozwala odizolować pole zabiegowe. Lekarz po założeniu chirurgicznego stroju wykonuje znieczulenie miejscowe, następnie po stwierdzeniu jego efektywności działania rozpoczyna zabieg od nacięcia dziąsła skalpelem chirurgicznym. Wówczas, przy użyciu specjalnego frezu wykonuje otwór w kości przygotowując łoże kostne, który za pomocą fizjodyspensera implantologicznego zostaje wypełniony wszczepem czyli implantem. Aparat do radiowizjografii umożliwia natychmiastową kontrolę poprawności przeprowadzonej implantacji. Kolejno rana jest zaszywana, tak by implant został pokryty dziąsłem i pozostawiona do wygojenia. Całkowity czas zabiegu wynosi od 10 minut do 1,5 godziny.
  Każdy pacjent ma wręczany paszport implantu, który zawiera informacje o producencie, modelu implantu, odbudowie protetycznej, a także otrzymuje przygotowaną kartę informacyjną z zaleceniami jak należy postępować i czego wystrzegać się tuż po zabiegu. Po czasie 5-10 dni pacjent ma wyznaczoną wizytę przeznaczoną na zdjęcie szwów. Dodatkowo pacjent podlega kilku wizytom kontrolnym aż do zdjęcia szwów i jest w stałym kontakcie ze swoim lekarzem. Pacjent korzysta ze swojego dotychczasowego uzupełnienia protetycznego bądź z wcześniej przygotowanego przez nas uzupełnienia tymczasowego, które służyć mu będzie aż do czasu uzyskania właściwej, ostatecznej odbudowy na implancie.
  3.Okres osteointegracji.
  W jego trakcie dochodzi do 'wgojenia się' implantu, a mówiąc ściślej jego zrośnięcia z tkanką kostną. Trwa on od 2 do 3 miesięcy w zależności od klasy kości - znacząca jest jest gęstość, twardość, grubość warstwy korowej oraz gąbczastej, ukrwienie; oraz indywidualnych uwarunkowań.
  Mimo najwyższej jakości materiałów, zachowania nienagannej aseptyki i prawidłowego wykonania procedur zabiegu skuteczność implantologii ocenia się na 98%, więcej na temat nie przyjęcia implantu przeczytają Państwo w wywiadzie dla portalu znanylekarz.
  4.Ostateczna odbudowa protetyczna.
  Implantologia Łódź wyodrębniła implantoprotetykę czyli mosty, korony i protezy na implantach Zgodnie z faktycznymi wymaganiami stanu klinicznego oraz decyzji pacjenta po ukończonym procesie osseointegracji stabilnie osadzony implant może zostać obciążony koroną protetyczną bądź stanowić filar dla większej pracy protetycznej jak na przykład most czy proteza.
  Zanim to jednak nastąpi, koniecznym krokiem jest prawidłowe przygotowanie błony śluzowej w bezpośredniej okolicy wszczepu, służy temu wkręcana w implant na 14 dni śruba gojąca. By ją zamontować lekarz musi odsłonić implant nacinając narosłe dziąsło nad implantem. Zadanie jakie spełnia śruba gojąca to podniesienie estetyki ostatecznej pracy protetycznej przez wymodelowanie kształtu dziąsła, oraz głównie (skąd pochodzi jej nazwa) wygojenie błony śluzowej wokół odsłoniętego implantu. Podczas dwutygodniowego procesu gojenia z pomocą śruby gojącej pacjent nadal użytkuje swoje dotychczasowe uzupełnienie protetyczne.
  Gdy okres ten dobiegnie końca, potrzebne są już tylko dwie wizyty do całkowitego zakończenie leczenia implantologicznego. Pierwsza wizyta służy pobraniu wycisków oraz ustaleniu z pacjentem barwy przyszłej korony, mostu czy protezy. Na podstawie wykonanych wycisków pracownia protetyczna wykonuje łącznik oraz pracę protetyczną, które trafiają do naszej kliniki zwykle po okołu tygodniu od pierwszej wizyty stricte protetycznej. Jedynym co pozostaje to zgodne ze sztuką zacementowanie pracy protetycznej na implancie i udzielenie pacjentowi jasnych rad dotyczących zasad higieny i zaleceń użytkowania implantu.

  Implanty na raty

  Zdając sobie sprawę, że przez mnogą ilość zalet wynikających z rozwiązań implantologicznych stanowią one stosunkowo duży wydatek finansowy wprowadziliśmy możliwość dogodnego kredytowania tego zabiegu. Dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w finansowaniu płatnych usług medycznych jesteśmy w stanie zapewnić niskie oprocentowanie, wyjątkową uproszczoną procedurę i szybkość działania - kwestia sfinansowania zabiegu odbywa się dosłownie z dnia na dzień, a wniosek może zostać złożony on-line. Więcej informacji: leczenie zębów na raty.

  Kiedy można wszczepiać, jakie są rodzaje implantacji?

  Im wcześniej po ekstrakcji podejmiemy decyzję o zaprotezowaniu, tym lepszy efekt uzyskamy i nie będą potrzebne dodatkowe zabiegi jak: podniesienie dna zatoki, augmentacja wyrostków lub korekta protetyczna zębów sąsiednich.

  Implanty można wszczepiać na tej samej wizycie podczas której usuwa się ząb - nazywamy to implantacją natychmiastową, posiada ona wiele zalet wynikających z niejako połączenia zabiegów ekstrakcji z implantacją. Implanty można również wszczepić w okresie 4 do 8 tygodni po usunięciu, kiedy błona śluzowa nad zębodołem jest zagojona, a zębodół wypełniony młodą kością - nazywamy to wtedy implantacją wczesną. Natomiast założenie implantu po okresie 6- ciu miesięcy, kiedy w zębodole jest już dobrze zorganizowana kość zwie się implantacją odroczona.

  Implantacja natychmiastowa jest najlepiej tolerowanym zabiegiem przez pacjenta, gdyż nie wykonuje się żadnych dodatkowych nacięć, a przygotowanie łoża kostnego pod implant ogranicza się do niewielkiego pogłębienia i ewentualnie poszerzenia zębodołu. Ponadto unikamy dodatkowego zabiegu, i praktycznie nie występują żadne dolegliwości pozabiegowe. Jednak w przypadku implantacji odroczonej efekty zabiegu są najbardziej przewidywalne.W przypadku stwierdzonych dobrych warunków kostnych można również wykonać zabieg wszczepienia implantu przezśluzówkowo - bez nacinania i odwarstwiania dziąsła, jedynie wycinając w nim mały otwór. Implant zęba może uzupełnić pojedynczy brak zębowy oraz stanowić filar dla większej odbudowy implantoprotetycznej.

  Uczulenie na tytan

  Aby zmniejszyć obawy pacjenta oraz zredukować ryzyko niepowodzenia zabiegu wprowadziliśmy możliwość wykonania na prośbę pacjenta innowacyjnych testów alergicznych. Ponieważ zabieg wszczepienia implantów często wiąże się z dużym stresem i zazwyczaj większymi wydatkami, rozsądnym jest sprawdzić czy pacjent nie jest uczulony na tytan. Choć alergia na ten metal należy do rzadkich, to warto zaznaczyć, że ilość uczuleń na wszcześniej niealergizujące alergeny uległa zdecydowanemu wzrostowi. W przypadku uczulenia na tytan, z którego w całości wykonany jest implant dochodzi do jego odrzucenia przez organizm pacjenta. W naszej klinice na wykonujemy testy płatkowe – całkowicie nieinwazyjne testy alergiczne, dzięki którym w przejrzysty sposób możemy dowiedzieć się czy o własnym uczuleniu nie tylko na różne metale, ale również na materiały stomatologiczne i powszechniej występujące alergeny.