English version
Stomatologia Łódź facebook

Chirurgia Stomatologiczna Łódź

W naszej klinice stomatologicznej wychodzimy z założenia, że zdobycze technologiczne i ambitnie poszerzana wiedza powinny się uzupełniać. Dlatego, dzięki precyzyjnemu, nowoczesnemu sprzętowi i wieloletniemu doświadczeniu lekarzy możemy zagwarantować sprawny i bezbolesny przebieg całego szeregu zabiegów chirurgii stomatologicznej.

Chirurg stomatolog Łódź

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną koncentrującą się na operacyjnym leczeniu jamy ustnej oraz okolic przyległych. Usuwanie ósemek w Łodzi oraz podcinanie wędzidełka to tylko niektóre zabiegi wykonywane w naszych gabinetach Czyni to ją najbardziej inwazyjną ze wszystkich dentystycznych specjalizacji i z tego powodu wymaga należytego zaplecza sprzętowego, najwyższej aseptyki oraz umiejętności chirurga stomatologa. W JMC Medycyna i Stomatologia jesteśmy w stanie zapewnić Państwu wszystkie z niezbędnych składników udanego leczenia.
Nasze gabinety stomatologiczne wyposażone są w światowej klasy sprzęt: elektrochirurgiczny system XO ODONTOSURGE z automatyczną kontrolą mocy, urządzenie do piezochirurgii Woodpecker UltraSurgery oraz laser diodowy o dużej mocy firmy Doctor Smile. Posiadamy również własną centralną sterylizatornie która pozwala dokładnie kontrolować każdy etap procesu dezynfekcji zagwarantowując najwyższy poziom higieny i Państwa bezpieczeństwa. Wszystkie zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym wykwalifikowany chirurg stomatolog czyniąc zabieg bezbolesnym, a dostępność radiowizjografi umożliwia szczegółową kontrolę zabiegu. W imieniu nowoczesnej chirurgii stomatologicznej oferujemy Państwu:

 • Implantologia
 • Podniesienie dna zatoki (metodą otwartą oraz zamkniętą)
 • Augmentacja wyrostka
 • Odbudowa kości pod implant
 • Radektomie
 • Hemisekcje
 • Resekcje korzeni jako uzupełnienie leczenia kanałowego
 • Bezbolesne usuwanie zębów (także ósemek)
 • Laserowe podcięcie wędzidełka (również dzieciom i niemowlętom)
 • Przygotowanie podłoża do protetyki
 • Wycięcie kaptura dziąsłowego laserem
 • Nacięcie ropnia

Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami w wybranym przez Ciebie sposób: dzwoniąc +48 501 611 668, +48 42 686 28 80, pisząc mail'a info@medycynaistomatologia.pl bądź przez Messangera (w prawym dolnym rogu).


Piezochirurgia - bezpieczne ultradźwięki

Chirurgia stomatologiczna Łódź wykorzystuje zaawansowane urządzenia stomatologiczne

Piezochirurgia to zaawansowana technika chirurgii kostnej, której ogromną zaletą jest niespotykana precyzja oraz bezpieczeństwo wynikające z praktycznie bezstratnego cięcia tkanki kostnej przy zachowaniu tkanek miękkich ( tj. naczyń krwionośnych, nerwów, błony śluzowej ). Oszczędność tkanek przekłada się na szybsze gojenie, mniejszy obrzęk i ból, tym samym zmniejszając dolegliwości pozabiegowe. Drgania generowane przez UltraSurgery pozwalają na dokładne i precyzyjne cięcie tkanek twardych bez ewentualnego zagrożenia uszkodzenia tkanek miękkich. Za jego sprawą zwiększa się bezpieczeństwo podczas chirurgicznych zabiegów podniesienia dna zatoki, augmentacji, pobierania bloku kostnego, usuwania zatrzymanych zębów mądrości, rozszczepienia wyrostka zębodołowego i wielu innych. Nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia wykorzystujące wysoką częstotliwość drgań ultradźwiękowych stosujemy nie tylko w chirurgii stomatologicznej, lecz także: implantologii, endodoncji i periodontologii. Urządzenia te pozwalają wykonywać multum czynności np.: usuwać kamień nazębny, opracowywać ubytki, kanały korzeniowe, usuwać złamane narzędzia kanałowe.

Elektrochirurgia - zalety wysokiej częstotliwości

Wybór XO ODONTOSURGE przez naszego chirurga stomatologa zapewnia pacjentowi niezwykle krótki czas gojenia i ogranicza powstawanie tkanki bliznowatej. Warto również zaznaczyć, że w trybie COAG za pomocą tego urządzenia można hamować krwawienie. Te nietuzinkowe cechy wynikają z wyjątkowo wysokiej częstotliwości wynoszącej 27MHz.

Usuwanie zębów Łódź wymaga użycia najwyższej jakości narzędzi.

Używając noża chirurgicznego duńskiej produkcji XO ODONTOSURGE możliwe stało się wykonanie cięcia bez nacisku. Końcówka urządzenia posiada szczególną cechę prostego przenikania przez tkankę pozwalając na przeprowadzenie celnego, niemalże pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością nieustannej kontroli operowanego miejsca. Wspomnina wcześniej automatyczna regulacja mocy zwalnia stomatologa z konieczności jej kontrolowania podczas leczenia. To właśnie ona odpowiada za idealne cięcie, przy głębszej preparacji, moc jest automatycznie podnoszona do wymaganej wartości.
W sytuacji przypadkowego zatknięcia z tkanką kostną, bądź tkanką zęba, moc samoczynnie obniża się. Pozwala to uniknąć przypadkowej nekrozy kości lub uszkodzenia powierzchni korzenia, dając poczucie bezpieczeństwa zarówno pacjentowi jak i dentyście.

Używany w naszej klinice aparat elektrochirurgiczny został uznany najbezpieczniejszym urządzeniem na rynku, którego wachlarz zastosowań pozwala wykorzystać w wielu sytuacjach klinicznych od przygotowania dziąsła przed wykonaniem wypełnienia, odsłonięcie brzegu oszlifowanego zęba przed wyciskiem, plastyki dziąseł, wycięcia zmian przerostowych dziąseł, plastyki wędzidełek wargi lub języka i wielu innych.

Laser i chirurgia stomatologiczna

Laser stomatologiczny używamy do podcięcię wędzidełka Łódź Nasz chirurg stomatolog stosuje lasera diodowego o dużej mocy, dzięki temu zabiegi chirurgiczne takie jak: plastyka wędzidełka wargi, plastyka wędzidełka języka, wycinanie patologicznych zmian na błonach śluzowych, odsłanianie implantów, wycinanie kaptura dziąsłowego znad wyrzynających się zębów mądrości i wiele innych, przebiegają prawie bezkrwawo i praktycznie bezboleśnie. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest możliwość zastosowania lasera do zabiegów biostymulacji, które przyspieszają gojenie i zmniejszają ból pozabiegowy, co znacznie podnosi komfort i samopoczucie pacjenta.