English version
Stomatologia Łódź facebook
  • JMC Medycyna i Stomatologia
  • ul. Złotno 34, 94-221 Łódź
  • Tel. +48 42 686 28 80, +48 501 611 668

Wybielanie Zębów Łódź

Chcesz pozbyć się żółtych osadów czy przebarwień, które hamują Twój szczery uśmiech? W JMC Medycyna i Stomatologia posiadamy szereg sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Choć wybielanie zębów nie jest zabiegiem leczniczym, to zdecydowanie może poprawić samoocenę, pewność siebie i oczywiście atrakcyjność. Zobacz metamorfozy naszych pacjentów!

Wybielanie zębów Łódź to coraz powszechniejszy sposób na poprawę swojego wyglądu i podniesienie samooceny. Zęby mogą być przebarwione osadami (kawa, herbata, papierosy), wtedy wystarczy zabieg usunięcia złogów nazębnych (skaling, piaskowanie), pojedyncze zęby mogą być przebarwione wskutek urazu, leczenia kanałowego, próchnicy, wypełnień amalgamatowych opatrunków z tlenku cynku. Jeżeli ząb jest martwy można wybielić go wprowadzając preparat wybielający do wnętrza zęba. Po odpowiednim przygotowaniu zęba wkładkę taką zakłada się mniej więcej na tydzień i w zależności od potrzeb powtarza się 2-3 razy.

Jeżeli chcemy rozjaśnić wszystkie zęby, uzyskując trwały efekt możemy zastosować jeden z dwóch sposobów wybielanie zębów:

1. Wybielanie nakładkowe (ang. home/night bleaching), inaczej wybielanie domowe. Przed takim zabiegiem zęby jak i dziąsła muszą być zupełnie zdrowe (ubytki wypełnione, nieszczelne wypełnienie wymienione), zęby muszą być oczyszczone z osadów. Jeżeli żel wybielający dostanie się do ubytku może spowodować zapalenie miazgi, silny ból i konieczność leczenia kanałowego. Z tego powodu lepiej żeby zabieg wybielania był wykonany w gabinecie stomatologicznym, a nie w salonie kosmetycznym. Po pobraniu wycisku w gabinecie, technik w pracowni protetycznej przygotowuje dokładnie dopasowane do zębów nakładki do wybielania. Pacjent otrzymuje w naszej przychodni żel wybielający. Wypełnione żelem nakładki zakłada się codziennie na ok. 5 godzin ( oczywiście mogą to być godziny snu ). Ten sposób wybielania zębów trwa około tygodnia do dziesięciu dni.

Wybielanie w mieście Łódź oferuje obydwie metody laserową i nakładkową, które sprawią że Twoje zęby będą białe jak tego chcesz. 2. Wybielanie laserem (ang. office bleaching) czyli wybielanie w gabinecie, z wykorzystaniem nowoczesnego lasera diodowego o dużej mocy. Lekarz musi odpowiednio zabezpieczyć dziąsła i śluzówki przed kontaktem z preparatem wybielającym, gdyż w tej metodzie stosuje się dużo silniej działający żel. Po nałożeniu na zęby preparat wybielający aktywuje się dodatkowo światłem o odpowiedniej długości fali. Światło takie jest emitowane przez specjalne lampy diodowe do wybielania lub lasery. Im większa moc urządzenia tym szybszy zabieg wybielania. Wizyta taka trwa od 40 do 60 minut. Zaletą wybielania w gabinecie jest możliwość zabezpieczenia odsłoniętych szyjek zębowych dających nadwrażliwość, wybiórcze wybielanie zębów lub ich części.

W naszej klinice stomatologicznej w Łodzi oferujemy zabiegi pozbywania się osadu nazębnego jak skaling czy piaskowanie, a także obydwie metody wybielanie zębów. Posiadamy laser stomatologiczny o bardzo dużej mocy gwarantujący wydajne i skuteczne rozjaśnienie Twoich zębów. Wykonujemy wszystkie usługi z zakresu stomatologii estetycznej.