Zobacz nasz profil JMC na facebook'u
Dołącz do obserwujących JMC na google plus
  • JMC Medycyna i Stomatologia
  • ul. Złotno 34 94-221 Łódź
  • Tel. 42 686 28 80
  • Pn-Pt: 9:00-19:30

Implanty Zębów Łódź

JMC Medycyna i Stomatologia to jedno z najlepszych miejsc w Łodzi do poddania się coraz powszechniejszemu zabiegowi implantologii. Czym są implanty zębów, kiedy je wszczepiać i dlaczego akurat u Nas? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo poniżej. Oferujemy dogodne rozwiązania ratalne.

Wywiad z dr n. med Jarosławem Cynkierem na znanylekarz.pl

Czym są implanty?

Implanty Zębów Łódź Implanty stomatologiczne są wykonanymi z tytanu sztucznymi korzeniami. Pełnią one taką samą funkcję jak naturalne. Utrzymują koronę zęba przenosząc obciążenia podczas żucia na otaczającą je kość. Możne je wykorzystać do odbudowy pojedynczego zęba, a po wszczepieniu kilku implantów można wykonać kilka pojedynczych lub most. Przy braku wszystkich zębów można w zależności od ilości wszczepionych implantów wykonać uzupełnienie protetyczne nie wyjmowane (most) lub wykorzystać implanty do tego żeby proteza całkowita była dobrze utrzymywana (nie wypadała). Jednym słowem dzięki implantom można odbudować zarówno brak pojedynczego zęba jak i wszystkich zębów.

Co się dzieje po usunięcia zęba?

Po usunięciu zęba dochodzi w pierwszej fazie do wypełnienia zębodołu nową kością, w późniejszym jednak etapie z powodu braku obciążenia do jej zaniku. Kość w miejscu utraconego zęba zanika zarówno na wysokość jak i na szerokość. Zęby sąsiadujące z brakiem pochylają się i przesuwają, nie podparte zęby przeciwstawne wysuwają się co powoduje zmiany w zwarciu oraz tworzenie kieszonek kostnych pod pochylonym zębem.

Kiedy wszczepiać?

Im wcześniej po ekstrakcji podejmiemy decyzję o zaprotezowaniu, tym lepszy efekt uzyskamy i nie będą potrzebne dodatkowe zabiegi jak: podniesienie dna zatoki, augmentacja wyrostków lub korekta protetyczna zębów sąsiednich.

Implanty Łódź - Implantologia Łódź Implanty można wszczepiać na tej samej wizycie podczas, której usuwa się ząb- jest to implantacja natychmiastowa, można wszczepić w okresie 4 do 8 tygodni po usunięciu, kiedy błona śluzowa nad zębodołem jest zagojona, a zębodół wypełniony młodą kością – jest to implantacja wczesna, lub po okresie 6- ciu miesięcy, kiedy w zębodole jest już dobrze zorganizowana kość – implantacja odroczona.

Implantacja natychmiastowa jest najlepiej tolerowanym zabiegiem przez pacjenta, gdyż nie wykonuje się żadnych dodatkowych nacięć, a przygotowanie łoża pod implant ogranicza się do niewielkiego pogłębienie i ewentualnie poszerzenia zębodołu. Jednak w przypadku implantacji odroczonej efekty zabiegu są najbardziej przewidywalne. W przypadku stwierdzonych dobrych warunków kostnych można również wykonać zabieg wszczepienia implantu przezśluzówkowo- bez nacinania i odwarstwiania dziąsła, jedynie wycinając w nim mały otwór.

Uczulenie na tytan

Ponieważ zabieg wszczepienia implantów wiąże się z większym stresem dla pacjenta i zazwyczaj z większymi wydatkami warto sprawdzić czy pacjent nie jest uczulony na tytan. Choć uczulenie na ten metal jest niezmiernie rzadkie, to nie zmienia faktu, że coraz częściej uczulamy się alergeny, na które dotychczas nie byliśmy uczuleni. Gdyby pacjent był uczulony na tytan doszłoby niestety do odrzucenia implantu. W naszej przychodni wykonujemy testy alergiczne – całkowicie nieinwazyjne testy płatkowe, dzięki którym możemy sprawdzić czy nie jesteśmy uczuleni nie tylko na różne metale, ale również na materiały stomatologiczne i powszechniej występujące alergeny.

Implanty na raty

Zdając sobie sprawę, że przez mnogą ilość zalet wynikających z rozwiązań implantologicznych stanowią one stosunkowo duży wydatek finansowy wprowadziliśmy możliwość dogodnego kredytowania tego zabiegu. Dzięki współpracy z firmą specjalizującą się w finansowaniu płatnych usług medycznych jesteśmy w stanie zapewnić niskie oprocentowanie, wyjątkową uproszczoną procedurę i szybkość działania - kwestia sfinansowania zabiegu odbywa się dosłownie z dnia na dzień, a wniosek może zostać złożony on-line. Więcej informacji: leczenie na raty.

Dlaczego u Nas?

Implantologia to dziedzina wymagająca od lekarza dużego doświadczenia, profesjonalizmu i niesamowitej precyzji. Idealnym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności implantologa jest nowoczesny sprzęt gwarantujący niezawodność i dokładnośc podczas wykonywanego zabiegu. Zatem dlaczego My? Gdyż spełniamy wszystkie te kryteria.

Jarosław Cynkier implantolog dr n. med. Jarosław Cynkier - dwudziestoletnie doświadczenie stomatologiczne, autor wielu artykułów w czasopismach stomatologicznych oraz współautor czterech książek dla studentów i lekarzy stomatologów. Za swoją pracę dydaktyczną otrzymał dwukrotnie nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a za podręcznik dla studentów Nagrodę Ministra Zdrowia. Wraz z ukończeniem w 2005 roku kursu implantologicznego na Kubie zajmuje się profesjonalną implantologią. Od tego czasu systematycznie podnosi swoje kompetencje w tej dziedzinie uczęszczając w wielu kursach w Polsce oraz za granicą zdobywając wiedzę od najlepszych implantologów ( m. in. kurs implantologiczny na Uniwersytecie im. J.W. Goethego. we Frankfurcie pod okiem prof. Nentwiga - niekwestionowanego autorytetu implantologii. W swojej pracy najwyżej ceni precyzję i rzetelność.

Opinie pacjentów na temat 'wkręcania implantów' w naszej klinice:

„Do Pana Jarka zgłosiłam się w celu zrobienia sobie implantów. Efekt estetyczny bardzo na plus :) Kolor był dobrany bardzo dobrze, nikt nie mógł poznać który ząb jest wstawiony. Było to o tyle ważne, że dotyczyło górnej piątki. Mam szeroki uśmiech więc wcześniej dziura po zębie bardzo rzucała się w oczy. Poza tym cała placówka bardzo przypadła mi do gustu, ładny wygląd przyciąga :) Pozdrawiam.” - firmy.net

„W JMC u doktora Cynkiera robiłam sobie implanty, nie był to prosty wybór, gdyż teraz wszyscy się reklamują i wykonać je można w wielu miejscach. Postawiłam na doświadczeniu i opłaciło się (jestem już rok po i wszystko w porządku), kilku moich znajomych także udało się tam na ten zabieg. Miły człowiek, zero problemów. Cena niewygórowana. Polecam” - dobrylekarz.info

„Celem mojej wizyty w klinice bylo wstawienie implantów. Caly osrodek czysty i nowoczesny. Doktor Cynkier mily, otwarty na rozmowe. Wszedlem o umówionej wizycie. Calosc wykonana profesjonalnie i dobrze. Mimo dosc skomplikowanego zabiegu cena ok. Nie mam zastrzezen co do kliniki jak i jakosci pracy, wiec moge polecic.” - whatclinic.com

„Decyzja o wstawienie sobie implantów nie była dla mnie łatwa. Chodziło o kwestie finansowe, ale też po prostu panicznie się bałam. W końcu nadszedł moment kiedy się zdecydowałam i do Pana Jarka trafiłam z polecenia koleżanki z pracy. Jestem już po wszystkim i szczerze polecam wszystkim bojącym się! :) Efekt bardzo bardzo dobry i wszystko do przeżycia ;) Zabiegi przeszły sprawnie, nie było się czego obawiać. Polecam.” - znanylekarz.pl

„Miałem wkręcane u Pan doktora 3 implanty, wszystko poszło sprawniej i szybciej niż się spodziewałem, lekarz wzbudza zaufanie. Jestem już 8 miesięcy po zabiegu i wszystko w porządku. Polecam.” - panoramafirm.pl

„Tak się złożyło, że szukaliśmy z mężem zaufanego stomatologa, który wykonałby nam implanty. O Panie doktorze słyszeliśmy od zadowolonych znajomych i poczytaliśmy trochę dobrych opinii w internecie, pokusiłam się także o rozmowę z naszym poprzednim dentystą i okazało się, że dr Cynkier ma także bardzo dobrą renomę w środowisku lekarskim. Decyzja zapadła - zdecydowaliśmy się. Już na pierwszej wizycie lekarz wzbudził duże zaufanie, czułam, że nie będę żałować tej decyzji. Jesteśmy już 6 miesięcy po zabiegu i.. zdecydowanie nie żałuje! Słuchając jeszcze niektórych historii zrozpaczonych ludzi po nieudolnym wykonaniu tego zabiegu tym bardziej cieszę się z podjętej decyzji. Polecam wszystkim.” - rankinglekarzy.pl

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultacje implantologiczną.